Byhistorisk Forening Stavanger Hjemmeside / Årringer i byhistorien / 1400

1400

1425

Kong Erik av Pommern innskjerpet byens privilegier tilknyttet lokalt handelsmonopol.

1426

Biskop Audun Eyvindssøn.

 

Han er blitt betegnet som: ”den utvilsomt fornemste personlighet som var biskop iStavanger i katolsk tid”. Mektig og og innflytelsesrik, og med store evner, hever han seg over de fleste andre biskoper i byen imiddelalderen.

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Jan 20 2022 06:02:12
Script start
Timing: Jan 20 2022 06:02:12
Module start 'content'
Timing: Jan 20 2022 06:02:12
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Jan 20 2022 06:02:12
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZComments'
Timing: Jan 20 2022 06:02:12
Script end

Main resources:

Total runtime0.1628 sec
Peak memory usage23,808.0000 KB
Database Queries48

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00970.0323 3,168.43754,720.1250
Module start 'content' 0.04200.1075 7,888.562512,746.3672
Module end 'content' 0.14950.0131 20,634.9297411.3516
Script end 0.1627  21,046.2813 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.018911.5880300.0006
Check MTime0.00986.0291300.0003
Mysql Total
Database connection0.00040.271610.0004
Mysqli_queries0.00603.7104480.0001
Looping result0.00080.4709480.0000
TS translator
TS init0.00503.090930.0017
TS cache load0.00241.484230.0008
TS context load0.00181.096630.0006
Template Total0.089354.830.0298
Template load0.01016.198130.0034
Template processing0.079148.587530.0264
Template load and register function0.00130.789310.0013
states
state_id_array0.00050.277030.0002
state_identifier_array0.00060.376740.0002
Override
Cache load0.00462.8419110.0004
Sytem overhead
Fetch class attribute name0.00573.478430.0019
Fetch class attribute can translate value0.00040.232720.0002
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.021530.0000
XML
Image XML parsing0.00020.147520.0001
General
String conversion0.00000.010420.0000
dbfile0.00150.9465100.0002
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1node/view/full.tplfull/folder.tplextension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/folder.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezstring.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezstring.tplEdit templateOverride template
2content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/strong.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/strong.tplEdit templateOverride template
2content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1pagelayout.tpl<No override>extension/byhistorisk/design/byhistorisk/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 10
 Number of unique templates used: 8

Time used to render debug report: 0.0003 secs